מהי רשלנות רפואית בבית חולים?

כידוע, לכל מטפל ישנה החובה לנקוט בסטנדרט זהירות רצוי, חריגה ממנו שמובילה לפגיעה במטופל, יכולה לעלות לכדי רשלנות רפואית. לצערנו, המוסדות הרפואיים ובהם בתי החולים, לא מצליחים לעיתים לעמוד ברף הזהירות הדרוש.

כאשר אדם מגיע לבית החולים וזקוק לטיפול, כל בר דעת, מאמין בלב שלם, כי הטיפול שיובא לו יהיה הבטוח ביותר, על מנת לשפר את מצבו ולא להרע, לשם כך קיימים נהלים ברורים.

במידה ובית החולים לא התנהל כפי שאמור היה, עלולות להיגרם תוצאות מצערות, החל מפציעות, זמניות או קבועות ואף מוות. לכן, ישנה האפשרות להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית ולזכות בפיצויים רחבי היקף, חשוב לזכור שלא כל נזק שנגרם מטיפול רפואי משמעו רשלנות רפואית.

 

הסוגים השונים הרשלנות שעלולה לקרות בבתי חולים

אם נעשה הליך רפואי בבית החולים, מבלי ליידע את החולה ולבקש את אישורו, להציג את האפשרויות השונות, את התוצאות מכל הליך ולקבל הסכמה מדעת, הדבר עלול לעלות לכדי רשלנות רפואית.

לעיתים, הרופאים בבית החולים, יכולים לשגות בעת שהם מאבחנים את מצבו הרפואי של המטופל, במצב כזה יינתן טיפול לא הכרחי שיכול להזיק לגוף, לא לטפל בבעיה עצמה ולמעשה רק לדרדר את מצבו של המטופל. במידה והייתה סטייה מן הפרוטוקול הנהוג (למשל בעקבות סימפטום מסוים לאבחן דבר מה, או לשלוח לבדיקה מסוימת וכיוצא באלו).

סוג נוסף ורווח הוא רשלנות רפואית שארעה בניתוח. חריגה מנורמות הזהירות הרגילות בחדרי הניתוח, עלולה ליצור תוצאות הרסניות, בין אם שידרשו טיפולים רפואיים אחרים (בעלי סיכון), פגיעות באברים פנימיים וכיוצא באלו – הדבר מהווה, למעשה, פגיעה לא הכרחית בעקבות המעשה הרשלני.

בבתי החולים ישנן תקנות המסדירות את ההיגיינה המינימלית הדרושה. שמירה על היגיינה מונעת זיהומים ומחלות נוספות. בסביבת בית החולים נמצאים, באופן טבעי, אנשים הרגישים במיוחד לזיהומים ולכן שמירה על סטנדרט גבוה של סטריליות משמעותית. במידה והיה זיהום, שנבע מחוסר שמירה על הכללים הדרושים, זוהי עילה לתביעת רשלנות רפואית.

כמו כן, יכולים להיות מצבים רבים נוספים שיכולים להיכנס תחת הרשלנות הרפואית, לחץ כאן למידע נוסף על רשלנות בבית חולים.

 

איך ניתן לדעת שקרתה רשלנות רפואית בבית החולים?

לדאבוננו, פעמים רבות, בתי החולים לא ימהרו להגדיר פציעות של מטופלים בתור רשלנות רפואית ולקחת אחריות על המעשים ובכך לצמצם את השפעתם על הפציעה, לכאורה. פעמים רבות, ניתוח דקדקני, שלב אחר שלב של פעולות הצוות הרפואי יכול להוכיח כי הייתה סטייה מן המקובל.

לכן, דרוש עורך דין מוצלח, שיודע לזהות כל חריגה, שמכיר אנשי מקצוע, תקדימים וכל הדרוש על מנת למקסם את הפיצויים שיגיעו לנפגעים מן הרשלנות הרפואית, ובו בזמן יידע מתי התיק אינו מבוסס מספיק לתביעה ובכך לחסוך סכומי כסף ופנייה להליכים אלטרנטיביים.

 

רופאים

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו