פיצויים – איך ניתן לדעת כמה מגיע לכם ומתי

תביעה לקבלת פיצויים לאחר פגיעה, פציעה או תאונה, הינה הליך הכרחי עבור האדם שנפגע.

הבירוקרטיה הכרוכה בתהליך אל מול ביטוח לאומי עלולה להיות סבוכה ומתישה.

מאמר זה יעשה סדר ויבאר לכם איך ניתן לדעת כמה פיצויים מגיעים לכם, ומתי.

 

תביעה לפיצויים: הצעד הראשון לאחר פגיעה או תאונה

בין אם נפגעתם במקום העבודה, נפצעתם פיזית במהלך פעילות יומיומית במקום ציבורי או חוויתם פגיעה נפשית חמורה שעלולה להתפתח לפוסט טראומה, אחד הדברים הראשונים שעליכם לעשות הינו תביעת פיצויים מביטוח לאומי או מחברת הביטוח בה אתם נמצאים. הסיבות לתביעת פיצויים מגוונות: תאונות עבודה, תאונות דרכים, רשלנות רפואית, מחלה קשה ועוד. איך אפשר לדעת כמה פיצויים מגיעים לכם ומתי? הדבר תלוי במספר גורמים.

 

כמה פיצויים מגיעים לכם ומתי תקבלו אותם?

כל פגיעה או נזק שנגרמו לכם נמדדים ברמות שונות. כדי לדעת כמה פיצויים מגיעים לכם ומתי תקבלו אותם, עליכם לרדת לפרטי הפגיעה והשלכותיה על מצבכם: האם הפגיעה גרמה לאובדן כושר עבודה? האם נפגעתם ברמת התפקוד שלכם כך שהגעתם חלילה למצב סיעודי? כיצד נקבעים אחוזי נכות? מדובר בשאלות הרות גורל לגבי עתידכם, אשר התשובות אליהן מורכבות ודורשות מומחיות ומקצועיות בהליכים הבירוקרטיים הרבים שמלווים תהליכי תביעות כגון אלו. כאשר אתם מגישים תביעת פיצויים, וודאו כי אתם בוחרים עורך דין בעל הידע הדרוש שילווה אתכם בתהליך.

 

ואם חברת הביטוח תפסול את התביעה שלכם?

הליך התביעה לקבלת פיצויים עלול לארוך זמן רב עקב הבירוקרטיה הכרוכה בו. במקרים מסוימים, חברת הביטוח עלולה לפסול את התביעה כך שהתובע ינסה לערער על ההחלטה. יש כאלו שיבחרו אף לוותר לגמרי על התביעה בשל ההתעסקות הרבה, הזמן שמתבזבז והייאוש שהתהליך הסבוך מביא אתו. עורך דין מומחה לתביעות יכול לעזור על ידי ווידוא כי אתם עושים את התהליך נכון מתחילתו.

 

זקוקים לעזרה מקצועית בתהליך התביעה?

עולם הפגיעות הפיזיות והנפשיות רחב, ועם זאת ידוע כי כל מקרה לגופו ובכל תביעה עקב פגיעה, פציעה, מחלה או נזק שנעשה, יש לטפל במיומנות, כדי להבטיח מיצוי זכויות מירבי. בתור עורך דין מומחה לתביעות, עורך דין אייל פייפר יעמוד לרשותכם לאורך כל הליך התביעה: החל מאירוע הפגיעה, דרך הגשתה של התביעה, מיצוי כלל הזכויות המגיעות לכם מול ביטוח לאומי או חברת הביטוח בה אתם נמצאים, וכלה בסיוע ותמיכה לאורך הדרך.

 

לסיכום

הגשת תביעה לקבלת פיצויים הינה החלטה הכרחית לאחר פגיעות ופציעות שונות. כדי לוודא שאתם מגיעים למיצוי הזכויות שלכם מטעם ביטוח לאומי או חברת הביטוח בה אתם נמצאים, רצוי ואף מומלץ להיעזר בעורך דין מומחה לתביעות, שיעמוד לצידכם לאורך כל התהליך, יוודא כי תקבלו את הפיצויים שלכם ללא תקלות בדרך.

 

מטבעות

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו