מה עושה עורך דין לענייני מקרקעין?

בציבור הרחב קיימת סברה מוטעית הגורסת כי עורכי דין מקרקעין הם אנשי מקצוע המשמשים רק אילי נדל"ן גדולים. חשוב להבהיר, שכמעט כל אדם במהלך חייו יידרש לעורך דין לענייני מקרקעין, הן אם לצורכי ייעוץ והן אם לייצוג וסיוע מקצועי. כמו כן, תחת עולם המקרקעין נמצאים תחומים רבים אשר פוגשים את חייהם של כל אחד ואחת. אז מה בעצם עושה עורך דין לענייני מקרקעין ולמה יכול להיות שגם אתם זקוקים לשירותיו? התשובות בהמשך. 

 

איזה עורך דין עוסק במקרקעין?

לעיתים נדמה כי עורך דין הוא איש מקצוע שיודע לתת מענה לכל שאלה או סוגייה משפטית. בפועל, המציאות מעט יותר מורכבת. עולם המשפט הוא עולם רחב ידיים בעל זרועות רבים. משפט אזרחי, משפט פלילי, דיני משפחה, דיני עבודה, דיני מקרקעין, כל אלו הם רק דוגמאות לעולמות משפטיים שלמים הנבדלים אלו מאלו.

כפועל יוצא, עורך דין בתחילת דרכו בוחר תחום התמחות ומתמקצע בו באופן שוטף, כך שהוא יידע לתת מענה מקצועי ואמיתי רק במידה והתמחה בתחום משפטי נתון. עורך דין לענייני מקרקעין, כמו למשל https://s-gigilaw.co.il, הוא עורך דין מיומן שעבר הכשרה ספציפית ובעל ניסיון מוכח בשטח.

 

באילו תחומים עוסק עורך דין מקרקעין?

כאמור, עורך דין מקרקעין הוא לא רק עורך דין המשמש אנשי נדל"ן שעוסקים בנכסים למחייתם. למעשה, עורך דין לענייני מקרקעין יודע לתת מענה משפטי לכל סוגייה שקשורה לנכסי מקרקעין, לרבות רכישת דירות, מכירת דירות, שטרות מכר, ארנונה, הפקת נסח טאבו, מיסוי מקרקעין ועוד. לכל אלו, עורך דין לענייני מקרקעין ידע לתת מענה בהיבט המשפטי.

 

מה הוא עושה בפועל?

בכל מה שנוגע למקרקעין ונדל"ן, קיימים חוקים ותקנות רבות, כך שישנה בירוקרטיה מעמיקה וקדחתנית. עורך דין מקרקעין הוא איש מקצוע שמכיר לעומק ולרוחב את כל הדרישות המשפטיות שקיימות בהקשר של חוזי מקרקעין וכן כל מה שנלווה לכך. בהתאם, עורך דין מקרקעין יהיה איש המקצוע שיבצע סקירה מעמיקה בדבר הדרישות החוזיות והמשפטיות לפני עסקה.

כמו כן, עורך הדין ידאג לייצוג במעמד העסקה, כך האינטרס של הצד המיוצג בעסקה יישמר לאורך הדרך והוא יחתום על החוזה כשידו על העליונה.

 

איך בוחרים עורך דין לענייני מקרקעין?

ראשית, כדי לבצע בחירה שתיטיב אתכם, חשוב לוודא שעורך הדין אכן עבר התמחות בענייני מקרקעין וכי הוא מחזיק בניסיון ממשי בשטח. כמו כן, יש לבדוק שהניסיון בשטח נוגע ספציפית לתחום בו אתם זקוקים לסיוע, כך שלמשל אם אתם מעוניינים למכור דירה – וודאו כי עורך הדין ייצג עסקה של מכירת דירה.

 

לסיכום – דאגו לייצוג הולם

עולם המקרקעין הוא עולם משפטי רחב ומגוון הנוגע בתחומים רבים. במידה ואתם ניצבים לקראת עסקת מקרקעין, וודאו כי יש לצידכם איש מקצוע אמין ומיומן, בהצלחה!

 

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו