5 דברים שמומלץ להכין לפני קניית בית מקבלן

רכישה של בית חדש היא אחת מההשקעות הכלכליות הגדולות ביותר עבור משפחה ישראלית ממוצת. כדי לקצר את הזמן בו תחכו לנכס, וכדי להימנע ממצב בו לקוח זריז יותר רוכש את הדירה עליה חלמתם, כדאי ורצוי להגיע לפגישת הרכישה מוכנים ככל האפשר. במאמר זה, נפרט על 5 דברים שחשוב מאוד להכין מראש לפני קניית בית מקבלן.

 

הכנת הסכם משכנתא מסודר

מצב הדיור בישראל גורם לרבים לחלום במשך שנים על רכישת דירה. דירה חדשה היא משאת ליבם של רבים, וכדי ליהנות ממנה על זוג ישראלי ממוצע לשלם סכומים אדירים. עבור רוב הזוגות, אין אפשרות לשלם את כלל סכום הרכישה בבת אחת, ויש צורך בפריסה ארוכה של תשלומים, וקבלת משכנתא מהבנק. לכן, לפני שפונים לרכישת בית מקבלן, חשוב מאוד לקבל אישור מהבנק על קבלת המשכנתא.

 

הכנת ערבויות בשביל הבנקים

המשכנתא יכולה להיות מותאמת אישית לרמת ההכנסה שלכם, ולרזרבות הכספיות המצויות ברשותכם. כדי לשפר את תנאי המשכנתא, מסמך נוסף שחשוב להכין הוא ערבות. הערבות היא מסמך המאפשר לבנק לדרוש את תשלום המשכנתא מהערבים שלכם אם לא תעמדו בהחזרים, ומפרט על סנקציות שונות המגיעות עד עיכול הנכס כולו.

 

בדיקת תכנית המבנה במשרדי המהנדס העירוני

רכישה של דירה חדשה מקבלן, מחייבת להסדיר מגוון עצום של נושאים. מבחינת העירייה, חשוב מאוד לגשת ולברר האם הנכס שלכם עומד בכלל הקריטריונים והאישורים שניתנו לבנייה באזור. אם לא תעשו זאת, אתם עלולים למצוא את עצמכם משלמים קנס על חריגה בבניה שנעשתה לחלוטין שלא בידיעתכם.

 

בדיקת חשמלאי

לפני שמחליטים סופית לבצע את הרכישה, חשוב מאוד להזמין חשמלאי שיוודא שמערכת החשמל שנבנתה בדירה עומדת בקריטריוני הבטיחות המחמירים ביותר, ומתאימה לתוכניות הבנייה המקוריות. רק כך תוכלו לדעת בוודאות שעובדי הקבלן, אשר אין לדעת מה רמת ההכשרה שלהם, ביצעו עבודה בטוחה ונכונה.

 

בדיקת אינסטלטור

דבר אחרון שחשוב מאוד לבדוק הוא כל נושא האינסטלציה. לרוב יגיעו במהלך הבניה קבלני אינסטלציה להכין את כל תשתית הביוב והמים בנכס. אם תזמינו קבלן אינסטלציה מטעמכם, יש סיכוי גדול יותר להימנע מתקלות בתהליך הבניה, שיגרמו לכם להשקיע כספים בתיקונים בהמשך.

 

חיפוש בעלי מקצוע מומלצים

בחירה של בעלי מקצוע שיסיעו לכם לבצע רכישה מושכלת של דירה חייבת להיעשות באופן זהיר. לעיתים יש היכרות קודמת של בעלי המקצוע עם הקבלן המבצע, ולכן המידע שתקבלו עשוי להיות לא אמין. אתר שיפוצים פלוס הוא המקום הטוב ביותר למצוא בעלי מקצוע שיסיעו לכם להיכנס לדירה במצב הטוב ביותר. האתר מכיל פרטים של אלפי בעלי מקצוע בתחומים שונים, ומדרג אותם באופן מהימן. האתר שואב ביקורת מהלקוחות אשר הזמינו שירות דרכו, ומוריד מודעות של בעלי מקצוע אשר סיפקו שירות לא מוצלח, כך שתוכלו להיות בטוחים שהשירות שתקבלו יהיו מושלם.

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות אחרונות באתר
צדק ומשפט
מה זה עורך דין

הצורך בעורכי דין רק עולה וגובר עם השנים. המשפטים הפליליים, העבירות התעברויות, הסמים והאלימות מוכיחים בכל פעם מחדש כי מקצוע עריכת הדין, עדיין רלוונטי מאי פעם.

רשלנות רפואית בניתוח

כשלים בניתוח יכולים להיגרם כתוצאה מחוסר מקצועיות הרופא המנתח, קבלת החלטה שגויה, טעות אנוש, מעקב רפואי לקוי או אי מתן תשומת לב לסימנים שמבטאים נזק תוך כדי הניתוח.

רשלנות רפואית בהריון
רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית מתרחשת סביבנו למרבה הצער כמעט באופן שגרתי. מידי יום לוקחים הרופאים החלטות גורליות בנוגע למצבם של מטופלים רבים, כאשר היריון הינו תחום רגיש באופן מיוחד

כתבות נוספות שאולי תאהבו