המדריך המלא על פיצויים בתביעות נזיקין

לעבור תאונת דרכים כלשהי, או כל תאונה אחרת כמו תאונת עבודה, זה לא עניין פשוט. יש הרבה מאוד אספקטים שאיתם צירך להתמודד אחרי תאונה כזאת, כמו האספקט הרגשי, הפיזי או הכלכלי. לכן ברור מדוע בתביעות נזיקין הדגש הוא על הפיצוי שנרצה לקבל כתובעים, מה שמסביר מדוע צריך גם לבחור עו"ד מתאים.

 

ההבדל בין תביעות נזיקין ותביעות פליליות

בעוד שהמשפט הפלילי שם את הדגש על הנאשם, כלומר, על הסיבות שבגללן הוא עשה את המעשה ועל העונש שהוא יקבל, הרי שבתביעות נזיקין זה לא כך. במקרה של תביעות נזיקין אנחנו רואים שהדגש הוא לא על הנאשם אלא על האדם שלו נגרם הנזק ולכן העניין כאן הוא לא העונש אלא גובה הפיצוי שניתן יהיה לקבל. על מנת שנוכל להוכיח לבית המשפט את מה שקרה לנו ואת חומרת הנזק, צריך בדרך כלל להציג לא מעט הוכחות וראיות שונות שיכולות לכלול: מסמכים רפואיים שונים, תמונות שצולמו במקום שבו התרחש האירוע, עדויות של עדי ראיה וכדומה.

 

מדוע כדאי להיעזר בשירותיו של עו"ד מומחה?

זה נכון שאומנם החוק היבש קובע שמגיעים לנו פיצויים בגין תאונה או פגיעה כלשהי, אך בפועל הרבה פעמים הצד האשם מנסה לא פעם להתחמק מאחריות. זו יכולה להיות העירייה שגרמה לכך שאדם ייפול ברחוב וישבור את היד אך זה גם יכול להיות המעסיק ששלח את העובד שלו למשימה שבמהלכה הוא עבר תאונה חמורה. זה יכול להיות אדם שגרם לתאונת דרכים ולנזק לאדם אחר וזה יכול להיות כל גורם נוסף. מה שבטוח זה שאם לא יעמוד לצדכם עורך דין שאתם יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות, הסיכוי שלכם לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם יהיה קטן יותר. לכן, לא רק שכדאי לפנות אל עורך דין שזו המומחיות שלו, אלא גם כדאי לעשות זאת כמה שיותר מהר.

 

מה תפקידו של עוה"ד?

אם תפנו אל משרדו של עו"ד יואב רונקין תגלו שהתפקיד של עוה"ד הוא ללוות אתכם לכל אורך הדרך. זה מתחיל כבר בפגישה הראשונה שבה מנסים להבין ביחד האם יש עילה לתביעה ואת מי בדיוק רוצים לתבוע. יש מקרים שבהם מי שישלם לנפגע את הנזק הוא הביטוח הלאומי אך יש גם מקרים שבהם אדם ספציפי אחר ישלם בגין הנזק שנגרם. תפקידו של עוה"ד הוא לנתח את הדברים, לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים ולבנות את אסטרטגיית התביעה. הרבה מונח כאן על הפרק, שכן האופן שבו עוה"ד יציג את הדברים בפני בית המשפט ישפיע בצורה ישירה על השאלה האם תקבלו את הפיצוי שמגיע לכם וכמה גבוה הוא יהיה. לכן רצוי לפנות לעו"ד מקצועי ומנוסה, כי מה פתאום שתפקידו את התיק שלכם בידי עורך דין חובבן וחסר ניסיון?

עורכת דין

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו
עורך דין נוטריון
אתם בתהליך הגירה או לימודי רוסית? למה חשוב למצוא נוטריון

אז החלטתם להגר או להתחיל ללמוד רוסית. כל הכבוד! מדובר בצעד גדול ומרתק, אבל כמו כל פעולה, יש הרבה ניירת ועניינים משפטיים מול איתם. כאן נכנס לתמונה הנוטריון, האיש יכול להפוך את כל השירות לפשוט, חוקי ובטוח.   

קרא עוד »