מהי הדרך החוקית להוציא חשבונית בתור שכיר

שכירים העובדים במקביל כעצמאיים נתקלים לא פעם בקשיים בירוקרטיים מול שלטונות המס, ונאלצים לפתוח תיק ניכויים במס הכנסה ותיק בביטוח הלאומי.

עם זאת, ישנה דרך חוקית אחרת להוציא חשבוניות גם לשכירים ועל כך במאמר הבא.

 

שכיר-עצמאי במס הכנסה

כל עובד שכיר מקבל באופן קבוע מהמעביד בכל חודש תלוש משכורת. במידה ויש לו עיסוק נוסף בתור עצמאי הוא נאלץ להוציא חשבוניות על השירותים שלו ולפתוח תיק ניכויים במס הכנסה כעוסק פטור או כעוסק מורשה. אם ההכנסה השתית שלו היא עד כ-100 אלף ₪ הוא נחשב לעוסק פטור ואם יותר הוא עוסק מורשה ומחויב גם בתשלום מע"מ. בנוסף, כל עצמאי נדרש לשלם מקדמות למס הכנסה במקביל לעבודה כשכיר וכנגד החשבוניות אותם הוא מוציא ללקוחות שלו. כמו כן, כל עבודה בין אם היא כשכיר ובין אם כעצמאי מחייבת בתשלום חודשי לביטוח לאומי ומס בריאות. גם על כך בתור עצמאי יש לשלם מקדמות על פי הצהרה על מחזור ההכנסות השנתי. כל הבירוקרטיה הזו יכולה להיות הרבה יותר קלה באמצעות חשבונית לשכיר.

 

מהי החשבונית לשכיר?

במקום להגיש דוחות שנתיים למס הכנסה וביטוח לאומי ולהוציא כספים על יועץ מס או רואה חשבון שמסייעים בהגשת הדוחות, ניתן להפיק באמצעות חברה חיצונית תלוש משכורת במקום החשבוניות. המעמד ברשויות החוק נשאר אותו מעמד של שכיר-עצמאי, אך מקבלים תלוש משכורת כנגד הגשת החשבוניות. היתרון הגדול בכך הוא שניתן להפחית את תשלומי המס ועדיין לדווח על הוצאות מוכרות לעסק של העצמאי. לדוגמה, שכיר העובד בנוסף מהבית כעצמאי יוכל לקבל הוצאות מוכרות במס על ציוד משרדי, חלק יחסי של חשמל וארנונה וכד' ועדיין לקבל תלוש משכורת במקום להגיש את החשבוניות למס הכנסה. זוהי דרך חוקית ולגיטימית שמפחיתה את ההליכים הבירוקרטיים ואת תשלומי המס.

 

מה היתרונות של החשבונית לשכיר?

בראש ובראשונה חוסכים בעלויות לרואה חשבון או יועץ המס על הגשת הדו"ח השנתי למס הכנסה והטיפול מול הביטוח הלאומי. שנית, לא צריך לפתוח כלל תיק במס הכנסה והתשלום לביטוח לאומי נעשה באמצעות החברה החיצונית. שלישית, פחות כאב ראש, פחות התרוצצויות ופחות בירוקרטיה. ניסיתם את השירות של החשבונית לשכיר ולא אהבתם? תמיד תוכלו לפרוש ללא עמלות או בירוקרטיה נוספת. את השירות ניתן לקבל באופן מקוון והתשלום הוא רק 2.5% מהסכום הכללי של החשבוניות. חשוב לבחור בחברה חיצונית אחראית ומנוסה עם צוות מקצועי ומבין עניין. חפשו המלצות באתרי האינטרנט או המלצות ממכרים, השוו מחירי עמלות של השירות והתחילו בשינוי. לסיכום, החשבונית לשכיר היא חוקית מכיוון שהחברה מקבלת מכם ייפוי כוח על מנת לפתוח תיק לעצמאים בביטוח לאומי, אך מול מס הכנסה אתם תהיו שכירים לכל דבר ולא תצטרכו לפתוח תיק ניכויים.

 

מחשבון ודף

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו
עורך דין נוטריון
אתם בתהליך הגירה או לימודי רוסית? למה חשוב למצוא נוטריון

אז החלטתם להגר או להתחיל ללמוד רוסית. כל הכבוד! מדובר בצעד גדול ומרתק, אבל כמו כל פעולה, יש הרבה ניירת ועניינים משפטיים מול איתם. כאן נכנס לתמונה הנוטריון, האיש יכול להפוך את כל השירות לפשוט, חוקי ובטוח.   

קרא עוד »