איך לנהל תיק משפטי באופן אסרטיבי?

אסרטיביות מוגדרת כהתנהלות של אדם שמסרב, בנחישות, לוותר על ערכיו ובחירותיו, מבלי לבקש לפגוע בסביבתו. עבור עורך דין, האסרטיביות חשובה בהתנהלות השגרתית מול קולגות ועובדים, אבל יש לה חשיבות רבה יותר מול הלקוחות אותם הוא מייצג בבית המשפט ומול בית המשפט עצמו. איך מנהלים תיק משפטי באסרטיביות? הכל כאן

 

מה בין אסרטיביות לאגרסיביות?

פעמים רבות אנו נוטים להתבלבל בין אגרסיביות לאסרטיביות, אולם אלה שתי בחירות שונות של התנהלות מול הסביבה. בעוד אגרסיביות היא התנהלות כוחנית ותוקפנית, שכוללת פגיעה בסביבה למען הגעה למטרה, השגת כוח או התמודדות עם תסכול. לעומת זאת אסרטיביות היא התנהלות הוגנת ואחראית מול הסביבה.

באגרסיביות, גם אם המטרה תושג באופן מהיר ויעיל יותר, סביר שיהיו נפגעים בדרך ושפגיעתם תשפיע על הקשר עם האדם האגרסיבי. לעומת זאת, באסרטיביות, אתה רואה את האדם האחר ומתייחס גם לצרכים ולרצונות שלו. לכן גם אם הדרך אל המטרה תארך יותר או תדרוש יותר, בסיום, ייוותרו יחסים תקינים של הערכה בין הצדדים.

 

אסרטיביות של עורך דין

ברשימת המאפיינים של אדם אסרטיבי ניתן למצוא מגוון מאפיינים שמתאימים גם למשפטן, בעבודתו מול משפטנים אחרים, מול לקוחות, קולגות ועובדים. בין המאפיינים ניתן למצוא רבים שמתייחסים לתקשורת, שהיא אחד המרכיבים החשובים עבור עורך דין. בשיח אסרטיבי נשמע דיבור בהיר ונחוש אך במידה דומה נתקל גם בקשב יוצא דופן כלפי איש השיח שלו.

עורך דין אסרטיבי, כדוגמת עו"ד פיינברג  ידע להסביר את עצמו, את החוק ואת הנהלים באופן קצר וברור, ידע לשאול שאלות חשובות ולהקשיב קשב רב לתשובות ובעיקר, יתחיל ויסיים שיח מקצועי כאשר האדם שמולו בטוח ביכולתו ובמקצועיותו וכן שמח למצוא שותף הוגן וחיובי, לדרך.

 

עורך דין אסרטיבי הוא עורך דין טוב

תיקים משפטיים מתנהלים בדרכים שונות – בהתכתבות, בשיחות טלפוניות ובמפגשים, אולם המקום שנתפס על ידי רובנו כמקום בו מתנהלים משפטים, הוא בית המשפט. בעת ייצוג לקוח בבית המשפט, עוסק עורך דין ליטיגציה בהצגת ראיות ועדויות בפני בית המשפט.

עבודתו של עורך דין ליטיגציה משלבת בין ידע משפטי, היכרות עם פרטי המקרה והבנה אמיתית של מערכת המשפט לבין יכולת ביטוי וייצוגיות ברמה גבוהה מאוד. התקשורת האסרטיבית מאפשרת לליטיגטור להציג את העובדות, תוך התייחסות מכבדת לכל המשתתפים במשפט וכן להיות קשוב ולהגיב בזמן אמת לטענות שעולות.

 

לסיכום

בנוסף לחשיבה משפטית, מקצועיות ודינמיות, האסרטיביות היא אחת התכונות החשובות ביותר לכל אדם שמקצועו קשור ותלוי בתקשורת. עבור משפטן, התקשורת היא הכלי המרכזי עבורו, בעיקר כאשר מדובר בעורך דין ליטיגציה שפועל בדרך כלל מול בית המשפט והיושבים בו ומבלה פחות זמן בעבודה עצמאית מול מחשב או מול ניירת.

היכולות של עורך דין אסרטיבי מסייעות לו בכל רמות התקשורת ובעיקר, בשימור החשוב של מערכות יחסים אישיות ומקצועיות בתום העבודה המשותפת.

תיק משפטי באסרטיביות

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו