אבדן תכשיט ותביעת החברה – מה החוק אומר

אנשים רבים מבטחים את תכשיטיהם, במטרה למנוע נזק כלכלי במצב של אבדן או גניבה.

חברות הביטוח השונות מאפשרות פוליסות מיוחדות עבור תכשיטים, אך מודעות גם לעובדה שחלק מהאנשים מסוגלים לנצל את הפוליסות לרעה, ולתבוע את חברת הביטוח גם כשאין אמת בדבר.

אבדן תכשיט ותביעת החברה – מה החוק אומר?

 

ביטוחי תכשיטים

עבור אנשים רבים, תכשיטים מהווים חלק מהנכסים היקרים ביותר הנמצאים ברשותם. נכון הוא הדבר, שכמעט כל אדם מחזיק טבעות אירוסין, שרשראות, טבעות, וסוגי תכשיטים אחרים.

אך כשאנו מדברים על פוליסות לביטוחי תכשיטים, פעמים רבות מדובר בתכשיטים המסתכמים בסכומי כסף גבוהים הרבה יותר. כך למשל, אנשים המחזיקים באוסף תכשיטים עתיקים שעוברים מדור לדור – נוהגים לבטח אותם מכיוון שמדובר בתכשיטים בעלי ערך כלכלי גבוה במיוחד.

 

איך מבטחים תכשיטים?

התשובה לשאלה זו תלויה רבות בחברת הביטוח, וניתן למצוא פוליסות שונות שבמסגרתן תוכלו לבטח את התכשיטים שלכם. חלק מחברות הביטוח מאפשרות ביטוח של תכולת דירה, שבו כלולים גם התכשיטים הנמצאים בדירה. חברות אחרות מאפשרות לחתום על פוליסה מיוחדת עבור תכשיט ספציפי.

 

אבדן תכשיט ותביעת החברה – מה החוק אומר

כשאנו מאבדים תכשיט מבוטח, באפשרותנו לתבוע את חברת הביטוח ולקבל החזר על ערך התכשיט – בהתאם לתנאי הפוליסה. חברות ביטוח מעסיקות חוקרי ביטוח, שתפקידם לחקור את המקרים השונים, ולמנוע מצבים שבהם אנשים ינצלו לרעה את פוליסת הביטוח.

כבר היו מקרים שבהם אנשים זייפו אבדן תכשיט במטרה "לעשות קופה" על חברת הביטוח, וכמובן שבמצב כזה החוק מאפשר הגשת תלונה במשטרה מטעם חברת הביטוח!

 

איך תובעים את החברה על אבדן תכשיט?

כל חברת ביטוח פועלת באופן מעט שונה, אך לרוב יש להגיש תביעה באמצעות טופס מיוחד המיועד לכך. מומלץ גם להודיע לחברת הביטוח טלפונית על מקרה האבדן, וכדאי לעשות זאת בהקדם האפשרי! לאחר ההודעה על המקרה – חברת הביטוח תשלח שמאי \ חוקר מטעמה, והוא יברר את פרטי המקרה.

פעמים רבות, חוקרי חברת הביטוח מבקשים לתשאל את שני בני הזוג ואנשים נוספים שהיו מעורבים או עדים לאירוע – וזאת על מנת לקבל תמונה אמינה ככל האפשר לגבי המקרה.

 

תביעת חברת התכשיטים עקב אבדן תכשיט

מקרים נוספים שבהם ניתן להיתקל, הם אלו שבהם לקוחות תובעים דווקא את החברה שמכרה להם את התכשיט לאחר אובדן שלו. פעמים רבות, אנשים אלו טוענים שהסוגר של התכשיט היא לא תקין, הטבעת הייתה מחליקה, או שהתכשיט היה עשוי מחומר חלש – ולכן נקרע ונפל.

במקרים מסוימים ייתכן שיש אמת בתלונות הלקוח, אך ידוע גם על מקרים רבים – שבהם אנשים מנצלים את העובדה שחברת תכשיטים תעדיף להעניק פיצוי מאשר להגיע לבית משפט! מסיבות אלה, חברות תכשיטים רבות מחזיקות עורכי דין המומחים בתחום זה.

 

טבעת ושרשרת פנינים

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו
עורך דין נוטריון
אתם בתהליך הגירה או לימודי רוסית? למה חשוב למצוא נוטריון

אז החלטתם להגר או להתחיל ללמוד רוסית. כל הכבוד! מדובר בצעד גדול ומרתק, אבל כמו כל פעולה, יש הרבה ניירת ועניינים משפטיים מול איתם. כאן נכנס לתמונה הנוטריון, האיש יכול להפוך את כל השירות לפשוט, חוקי ובטוח.   

קרא עוד »