3 דרכים לערעור על דוח תנועה

דוח תנועה יכול להפתיע אותנו פתאום בדואר ולרוב ידרוש לשלם קנס כספי שגובהו בהתאם לעבירה.

 

ניתן לערער על דוח זה ואפילו די בקלות – איך עושים זאת?

שוטרי תנועה אשר מסתובבים ברחבי הארץ בכבישים ובדרכים עירוניות רשאים לתת דוח תנועה במקרה ומזהים אדם אשר ביצע עבירת תנועה. מרגע קבלת הדוח חובה לבצע את הכתוב בו, לרוב מדובר בתשלום של קנס, אך ניתן להחליט לבצע ערעור על דוח תנועה ולבטל את הקנס תוך התייעצות עם עורך דין תעבורה.

 

דוח תנועה

כאמור דוחות תנועה ניתנים על ידי משטרת התנועה בעקבות עבירת תנועה שביצע הנהג הנתפס. לרוב עבירות תנועה אשר מסתכמות בדוח ולא במעצר מסתכמות בקנס כספי ונקודות לרישום של הנהג. ניתן לברר במוקד המשטרה אשר נותן מידע לציבור אילו דוחות קיימים נגדכם על מנת לטפל בהם משפטית או כדי לשלם את הקנס.

 

ערעור על דוח תנועה

כל אדם רשאי לערער על דוח תנועה שקיבל לפני תשלום הקנס המבוקש. בעצם ערעורו על דוח זה הוא מסרב לשלם את הקנס ומחליט במקום לסגור את הדוח להמשיך להליך משפטי על מנת לבטל את הדוח ובהתאם גם להביא לביטול התשלום שלו.

 

בקשה לזימון למשפט

לאחר קבלת הדוח ישנו פרק זמן קצוב אשר על מקבל הדוח לשלם את הקנס לפי סכום הכסף שקיבל מהשוטר. במידה והוא מרגיש שנעשה אי צדק עמו, רשאי הנקנס לבקש בקשה להיות מזומן למשפט. גם בקשה זו קצובה בזמן בהתאם לתקופת הזמן שיש לשלם את הדוח שהתבקש. במשפט, בליווי עורך דין, תינתן לאדם זכות להסביר את הסיטואציה ולנסות להוכיח את חפותו ולהביא לביטול הקנס.

 

ביטול הדוח

נוסף על בקשה להישפט בבית משפט על מנת להוכיח את חפותו של הנהג רשאי מקבל הדוח גם להגיש בקשה אינטרנטית עם ראיות מספקות על כך שהוא אינו היה צריך לקבל את הדוח ובעצם להביא לביטולו ללא משפט. דרך זאת אמנם פחות יעילה מלגשת לבית משפט אך אינה דורשת הוצאות על נוכחות במשפט.

 

שינוי הנהג

ישנם דוחות תנועה אשר ניתנים לרכב מסוים על ידי מכונות כך שהדוח מגיע בדואר למי שרשום כבעל הרכב. לעיתים מי שנהג ברכב בזמן ביצוע העבירה הוא אינו בעל הרכב ועל כן הוא אינו מחויב או בעצם צריך לשלם את הקנס. במקרה זה רשאי בעל הרכב להגיש בקשה, גם כן עד זמן מסוים, על מנת לשנות את האשם בדוח ובעצם להעביר לנהג אחר את האחריות לשלם את הקנס.

לאחר קבלת דוח תנועה רשאי מקבל הדוח לערער על הדוח לפני שהוא משלם עליו. הערעור קצוב בזמן ויכול להתבצע על ידי זימון לבית משפט, ערעור בעזרת הבאת ראיות וגם הוכחה שנהג אחר נהג ברכב בזמן ביצוע העבירה.

 

כלי של שופט

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו