מה חשוב להכיר בזמן תאונת דרכים?

תאונות דרכים בישראל הפכו, לצערנו, לשגרה די שכיחה, וניתן להגדיר אותן כמגיפה.

בהיותה אירוע טראומתי ופתאומי, סביר להניח שנהיה קצת מבולבלים ברגעים הראשונים של התאונה.

לכן, ריכזנו עבורכם מספר פרטים שחשוב להכיר בזמן התאונה, על מנת שתוכלו להגיש תביעה מסודרת לאחר מכן

 

תאונות דרכים בישראל

בישראל נפגעים בכל שנה יותר מ-30 אלף אנשים בתאונות דרכים ומתוכם מאות הרוגים. כך, תאונות הדרכים הפכו ל-לא פחות ממגיפה, אשר גבתה את חייהם של יותר אנשים מאשר כלל המתים במלחמות ישראל מאז הקמתה.

תאונת דרכים מוגדרת כפגיעה אשר התרחשה עקב שימוש ברכב מנועי. הגדרות שונות של בית המשפט בישראל, סיפקו תקדימים שונים לגבי הגדרת תאונת דרכים. כך למשל, פגיעה מרכב חונה, פגיעות שהתרחשו בתוך הרכב ואף בכניסה וביציאה ממנו, הוגדרו אף הן כתאונת דרכים. לכן, חשוב לבחון כל מקרה של תאונה לגופו, באמצעות עורך דין מקצועי, דוגמת פייפר כהן חברת עורכי דין, בכדי למקסם תביעה אפשרית ולהביא למיצוי זכויותיכם.

 

תביעה במקרה של תאונת דרכים

במקרה שנפגעתם בתאונת דרכים, מגיעה לכם הזכות לתבוע את ביטוח הרכב של הרכב הפוגע. במקרה של פגיעת גוף, התביעה תהיה מול ביטוח החובה של הרכב הפוגע ובמקרה של תביעת רכוש, התביעה תהיה מול ביטוח המקיף של הרכב הפוגע.

כפי שהזכרנו, תאונת הדרכים היא אירוע פתאומי ובלתי צפוי ולעיתים אף טראומתי. לכן, סביר להניח, שבקרות תאונה רבים מאיתנו ירגישו מעט מבולבלים ולא יחשבו מיד על תביעה אפשרית. אך, כדאי לדעת שהרגעים הראשונים הם החשובים בביסוס התביעה ולכן ריכזנו עבורכם מספר דברים חשובים שעליכם להכיר בזמן תאונת דרכים.

 

איסוף ותיעוד נתונים מזירת האירוע

בהנחה שהתאונה לא התבצעה במיקום שכוח אל, סביר להניח שאחרי שתסיימו להחליף פרטים עם הרכב המעורב בתאונה, יעברו אחריכם רכבים רבים ובשילוב מזג האוויר הסימנים המעידים על התאונה ייעלמו. לכן, חשוב מאוד לתעד בדיוק את זירת האירוע. אם יש לכם מצלמת רכב מה טוב ואם לא, תוכלו להיעזר במכשיר הנייד שלכם לצילום הרכב שלכם, ולא פחות חשוב צילום הרכב המעורב בתאונה.

 

איתור עדי ראייה

במקרה בו הראיות לטובתכם קלושות ובסופו של דבר המקרה הוא מילה שלכם כנגד מילה של בעל הרכב המעורב בתאונה, רצוי שתנסו לאתר עדי ראייה שיוכלו להעיד לטובתכם. קחו מספר טלפון ליצירת קשר ובעת הצורך אל הססו לפנות אליהם.

 

דיווח

אל תשכחו לדווח לחברת הביטוח (עצמאית או באמצעות סוכן הביטוח) על התאונה ונסיבות האירוע. בדרך כלל יבקשו מכם מספר נתונים מרכזיים כגון מיקום התאונה וכיווני הנסיעה של הרכבים המעורבים. דיווח מוקדם יוכל לתת לחברת הביטוח, המנוסה במקרים אלו, כלים להתמודד בצורה יותר טובה עם תביעה עתידית.

לאחר שווידאתם שאתם בריאים ושלימים (וגם הצד השני כמובן), חשוב לנשום עמוק ולהירגע, אין טעם להילחץ לשווא, בשביל מקרים כאלו אתם משלמים ביטוח רכב.

 

התנגשות הין כלי רכב

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו