עורך דין מאיר בקרמן מדבר על מיסוי של חברה

עצמאיים? בעלי חברה? המאמר הזה בדיוק בשבילכם. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פותחים חברות ועסקים וכחלק מהעניין הולך ועולה הצורך להבין מה הדרישות מבחינת עולם המיסים.

מה כולל מיסוי של חברה, איך ניתן לחשב מיסים הקשורים לחברה? ובכלל, האם חוק מס הכנסה תקף על חברות ואיך ניתן להבין כמה מיסים אמורים להפריש? על כל שאלות אלו ועוד יוכל לענות לכם עורך דין מאיר בקרמן, המומחה לענייני מיסים ולמיסוי של חברות.

במאמר זה יוסבר כל מה שאתם צריכים לדעת לגבי מיסוי של חברה, מאת עורך דין מאיר בקרמן.

 

עולם המיסים: מה ההבדל בין שכיר לבעל חברה מבחינת מיסים

כל אדם אשר עובד בישראל, וגם בעולם, חייב לשלם מיסים מהמשכורת שלו אשר מגיעים ישר למדינה. גובה המיסים שכל אדם צריך לשלם נמדד לפי גבוה הכנסותיו ולפי מאפיינים אישיים אשר מזכים אותו בנקודות זיכוי מס, כפי שיפורט בהמשך המאמר. גם חברות חייבות לשלם מס מעצם היותן ישויות משפטיות, כפי שקובע החוק בישראל. מיסוי שמוטל על חברה נקרא מס חברות, ובמצב כזה המיסוי מוטל על הרווחים של החברה, כמו במקרה של אדם רגיל שהמיסים מוטלים על הכנסותיו האישיות.

 

מס חברות: מה זה אומר?

בכל הנוגע לעולם המיסים ולחוקי מיסוי על חברות, רב הנסתר על הגלוי וקשה מאוד למישהו שלא למד את תחום המיסים להיכנס לעומק ולפרטים ולהבין מה החוק מחייב. מס חברות מתייחס לחוק שחל על חברות הקשור למיסוי. לפי חוק זה, מוטל מס על רווחי החברה משום שהיא ישות משפטית. הדרך בה חישוב המס מתבצע לא פשוטה לחישוב, ובשביל להבין כיצד זה קורה מומלץ לפנות לאיש מקצוע בתחום. עורך דין מאיר בקרמן יוכל לבצע עבורכם חישוב זה, לוודא כי אתם משלמים מס חברות בהתאם לסכום שצריך, ולהסביר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת הקשור לעולם המיסים. פנו אל עורך דין מאיר בקרמן עוד היום כדי לוודא שאתם נמצאים בדרך הנכונה מבחינת מיסים ומבחינה משפטית.

 

 מס חברות פעם לעומת היום

לפני מספר עשורים, במהלך שנות ה- 90 ותחילת שנות האלפיים, מס החברות שיש לשלם לפי פקודת מס הכנסה בישראל עמד על- 36%. לאחר תקופה זו המס ירד ל- 25%, ועלה מעט בשנת- 2014 ל- 26%, בשביל לצמצם גירעון תקציבי חמור שנפער בתקציב בישראל. שיעורי מס ההכנסה עלו וירדו מאז באחוזים בודדים. על מנת לרדת לפרטים ולברר את שיעור מס החברות במדויק הקיים היום במדינת ישראל, ניתן לפנות בכל עת לעורך דין מאיר בקרמן, מומחה לענייני מיסים ולמיסוי חברות.

 

איך מיסוי על חברות עובד

מיסוי על חברות עובד בצורה מעט מסובכת, אך ננסה לפשט אותו במאמר זה למען הבנתכם, שחשובה לטובת ההליך: בפעם הראשונה בה מוטל מס חברות, הוא מוטל בשיעור השנתי שמקובל בישראל לפי ערך שנקבע מראש. בפעם השנייה, המס יוטל על דיבידנדים, שהם חלוקת רווחים המצויים בידיים של בעלי המניות של חברה זו, לאחר קיזוז מסוים. מס זה נקרא גם מס דיבידנד, הוא עומד בשנים האחרונות על ערך של- 30%, וניתן לקבל לזכותו החזר מס אם יימצא כי זכאים להחזר כזה. כדי לקבל מידע נוסף לגבי איך מיסוי על חברות עובד, בקרו אותנו בלינקדאין, ותוכלו לקבל סיוע צמוד של עורך דין מאיר בקרמן אשר ישמח לענות לכל שאלה ולעמוד לצידכם כל דילמה.

 

חוק מס הכנסה: מי קבע שצריך את זה?

חוק מס הכנסה הוא חוק עתיק במדינת ישראל ונמשך עוד מתחילת ימי המנדט הבריטי. לפי חוק זה כל מי שיש לו הכנסות ורווחים כתוצאה ממשכורת או מעסק כלשהו, חייב לשלם מס הכנסה למדינת ישראל לפי שיעור הקבוע בחוק. את השיעורים האלו קובעים לפי משהו שנקרא מדרגות מס, כך שכל אחד שיודע מה הן הכנסותיו מכל מסגרת יכול לדעת כמה מס עליו לשלם.

 

בעיות מיסים שעלולות להיות ואיך לטפל בהן

בעיות מיסים רבות עלולות לצוץ לכל שכיר או עצמאי או בעל חברה וחשוב לדעת איך אפשר לטפל בהן. כאשר לא לומדים את לעומק את תחום המיסים, עלולים להיקלע לכל מיני דילמות הנוגעות למשל לגובה המיסים שעליכם לשלם. אם אתם עובדים ב-2 עבודות או יותר, איך מחשבים את מדרגות המס? איך יודעים כמה מס אמורים לשלם ומה היא מדרגת המס שנמצאים בה? במקרה כזה, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בתחום, כמו עורך דין מאיר בקרמן. עורך דין מאיר בקרמן הינו מומחה לתחום המיסים ויכול לסייע בכל בעיה וכל דילמה הקשורה לעולם המיסים.

 

נקודות זיכוי מס: איך זה עובד

בכל הקשור למיסים חשוב להכיר גם את ההטבות הקיימות בעולם המיסים. נקודות זיכוי מס מגיעות לאנשים מסוימים לפי מאפיינים קבועים מראש, למשל הורים לילדים, נשים, תושבי מדינת ישראל, אנשים אשר בני זוגם לא עובדים, ועוד. במקרים אלו ובעוד מקרים רבים אחרים קיימת זכאות לנקודות מס אשר משמעותן הוא שתקבלו זיכוי מסוים ממס. אך מה עושים במקרה ובו גיליתם לאחר חודשים או שנים רבות שאתם זכאים לנקודות זיכוי מס? במקרה כזה, תוכלו לקבל החזרי מס מלאים, לאחר שתפנו לעורך דין מאיר בקרמן, שיוכל לסייע לכם בתחום זה.

 

החזרי מס ואיך מקבלים אותם

בכל הנוגע להחזרי מס, עורך דין מאיר בקרמן יוכל לעזור ולפתור כל בעיה. החזרי מס מגיעים במקרה ומישהו שילם לאורך תקופה הרבה יותר מדי מיסים ממה שהוא היה אמור לשלם. במקרה כזה כל הכסף ששילם לא הולך לאיבוד ולא נעלם אלא מחכה שתדרשו אותו בחזרה בתור החזרי מס. אך כיצד מגישים טופס בקשה להחזר מס? מתי כל החזרי המס ייכנסו אליכם לחשבון ואיך ניתן לוודא שזה קורה כמו שצריך? לצורך ווידוא של עניין החזרי המס עד הסוף בצורה הטובה ביותר, פנו לעורך דין מאיר בקרמן אשר יוכל לדאוג לכל הקשור בהחזרי מס ולכך שתקבלו אותם בהקדם האפשרי ישירות אל חשבון הבנק שלכם.

איך לבחור עורך דין מעולה למיסים

כאשר ניגשים לשכור שירותיו של עורך דין לענייני מיסים חשוב לוודא כי מדובר באיש מקצוע בקיא, בעל וותק וניסיון, שיוכל לתת לכם מענה בכל הנוגע לעולם המיסים. מאיר בקרמן הוא עורך דין לענייני מיסים אשר מתאים להיות איש המיסים בעבורכם, לעזור בכל שאלה ולתמוך לאורך כל הליך בקשת החזר מיסים או תיקון תקלות הקשורות למיסים. מאיר בקרמן פה לשירותכם, וזמין כדי להעניק לכם את מלוא העזרה הדרושה לכם.

 

לסיכום

מיסוי של חברות הינו עולם מסובך אך חשוב להתמצא בפרטים שלו כדי לוודא שבתור בעלי חברה אתם מפרישים את סכום המס המדויק שאתם צריכים להפריש. חשוב להכיר מושגים כמו מדרגות מס, נקודות זיכוי מס והחזרי מס, כאשר ניגשים לכל נושא המיסוי בחברות. עורך דין מאיר בקרמן יוכל לעזור לכם בכל הקשור לנושאים אלו, ועוד, בזכות ניסיון רב, וותק ומקצועיות בתחום המיסים.

 

ציוד משפטי

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו