איך בוחרים עו"ד חדלות פירעון?

בחירת עורך דין חדלות פירעון היא החלטה מרכזית שיכולה להשפיע באופן משמעותי על התוצאות של תהליכי שיקום פיננסי. בהתחשב במורכבותם של מקרי חדלות פירעון וההשפעות העמוקות שיש להם על עתידו של אדם פרטי או עסק, בחירת עורך הדין המתאים דורשת לבצע שיקול זהיר לגבי מספר גורמים מרכזיים

 

בודקים את המומחיות

ההיבט הראשון ואולי הקריטי ביותר שיש לקחת בחשבון הוא מומחיותו של עורך הדין בדיני חדלות פירעון. המסגרת המשפטית המסדירה את חדלות הפירעון התפתחה, במיוחד עם הרפורמות שהוכנסו ב-2019, שמטרתן לייעל את התהליך ולאזן בין האינטרסים של החייבים והנושים.

עורך דין המתמחה בחדלות פירעון כדוגמת עו"ד דניאל ינובסקי, יגלה הבנה עמוקה הן בתקנות הישנות והן בתקנות החדשות, ויהיה מיומן בטיפול בתיקים הנופלים לחוקים אלו. חיוני לעורך הדין להכיר היטב את הספים והנהלים הספציפיים שהחוק החדש קובע, שכן אלו יכולים להשפיע רבות על האסטרטגיה הננקטת בכל מקרה ומקרה.

 

בוחנים את הניסיון

ניסיון בטיפול בתיקי חדלות פירעון הוא גורם חיוני נוסף. הניסיון המעשי מול מערכת בתי המשפט, הגשת הניירת הדרושה וניהול משא ומתן עם נושים, הם חלק נוסף מעבר לידע המשפטי התיאורטי. לעורך דין מנוסה יהיו תובנות לגבי הנטיות של בתי המשפט והנושים המקומיים, שיכולות להיות חשובות לאין ערוך בחיזוי אתגרים ותוצאות פוטנציאליים בתהליך חדלות הפירעון. הרקורד של עורך הדין בהשגת תוצאות חיוביות עבור לקוחות, מספק מדד מוחשי ליכולתו ויעילותו בטיפול בתיקי חדלות פירעון מורכבים.

 

מתרשמים מהתקשורת

גם כישורי תקשורת חיוניים בבחירת עורך דין חדלות פירעון. תהליך חדלות הפירעון עלול להיות מלחיץ ומבלבל, ועורך הדין צריך להיות מסוגל להסביר את ההליכים וההשלכות המשפטיות בצורה ברורה ופשוטה. תקשורת אפקטיבית מבטיחה שהחייב יבין היטב את האפשרויות העומדות בפניו, את שלבי ההליך ואת המצופה ממנו לאורך כל התהליך. יתרה מכך, חדלות פירעון דורשת לעתים קרובות כישורי משא ומתן, שכן עורך הדין עשוי להצטרך לנהל משא ומתן עם נושים להסדרים, שיוכלו להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור החייב.

 

מבררים לגבי הנגישות

נגישות היא שיקול חשוב נוסף. הליכי חדלות פירעון כרוכים בעדכונים והחלטות תכופות ככל שהתיק מתקדם. היכולת של עורך דין להיות קשוב ונגיש יכולה לעשות הבדל משמעותי בחוויית הלקוח ובזריזות הטיפול בתיק. הוא יכול לענות על שאלות או חששות ולעזור להפיג הרבה מהלחץ הכרוך בהליך.

 

משווים מחירים

לא ניתן להתעלם מההיבט הפיננסי של שכירת עורך דין חדלות פירעון. חשוב שתהיה הבנה ברורה של מבנה שכר הטרחה של עורך הדין, לרבות כל עלויות נוספות שעלולות לצוץ במהלך הליכי חדלות הפירעון. יש לשקול את עלות השירותים המשפטיים מול היתרונות הפוטנציאליים. דיון שקוף על שכר טרחה יסייע בקבלת החלטה מושכלת התואמת את הנסיבות הכלכליות של החייב.

עורך דין ולקוח רועדים יד

 

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו