חלוקת רכוש בגירושין: איך להגן על הנכסים שלך?

גירושין הפכו בשנים האחרונות ליותר ויותר נפוצים בעולם בכלל ובארץ בפרט. אנשים רבים מוצאים את עצמם ניצבים בפני הליך גירושין מורכב. הליך כזה הוא אף פעם לא קל ומערב הרבה אמוציות בגלל דברים חשובים כגון: משמורות על הילדים, מזונות, חלוקת רכוש ועוד. בכתבה זו אנחנו נתמקד הפעם בחלוקת הרכוש בגירושין וכיצד תוכל או תוכלי להגן על הנכסים שלך. 

לחלוקת הנכסים בתהליך יש חשיבות רבה ופעמים רבים עיקר הדיונים והקונפליקטים נעים סביב רכוש, ולא בכדי. אמנם קיימים חוקים ברורים בנוגע לחלוקת רכוש בגירושין, אך בסופו של דבר, כמו כל דבר אחר בגירושין, כל מקרה לגופו. חשוב שתכירו כמה עקרונות מרכזיים שיעזרו לכם להגן על הרכוש שלכם ולוודא שאתם חותמים בסופו של דבר על הסכם הוגן.

 

עקרון ראשון – תבחרו עורך דין מעולה

העקרון הראשון הוא הכי חשוב והכי מובן מאליו – אך אין להקל בו ראש:בחרו עורך דין לענייני גירושין שיודע היטב מה הוא עושה ובעל ידע נרחב בחוק ובמקרים הדומים למקרים שלכם. עורך דין טוב יהיה יצירתי, חכם ויידע איך לנווט את התיק שלכם בצורה הטובה ביותר.

עקרון ראשון – תבחרו עורך דין מעולה

איך תבחרו עורך דין טוב?

ראשית, שימו לב להמלצות והעדויות. לרוב, לעורכי דין בעלי ניסיון ומוניטין מצוין יופיעו באתר עדויות והמלצות של אנשים שאיתם הם עבדו בעבר. שנית, התרשמו בשיחה הראשונית האם מדובר במישהו מקצועי? האם הוא שואל שאלות מעניינות שכבר מתחילות להוביל לבניית תיק? עורכי דין טובים לענייני גירושין יהיו מצד אחד חריפים מאד וידעו לקרוא את המפה בצורה מדויקת, ומצד שני הם יהיו רגישים מספיק כדי לנסות ולשמור על יחסים תקינים עם בני הזוג לשעבר.

 

מספר דברים שחשוב שתדעו לפני התחלת התהליך

חלוקה שווה – ברירת המחדל של חלוקת רכוש בגירושין

על פי החוק כל הנכסים שנצברו יחד במהלך הנישואין, בין אם על ידי הגבר או על ידי האישה, נחשבים של שניהם ויחולקו בניהם בצורה שווה במעמד הגירושין. החלוקה תעשה בדרך כלל על ידי איש מקצוע שבית המשפט ממנה. לאיש מקצוע הזה קוראים אקטואר, ותפקידו מאד מורכב שכן הוא דורש מיומנות רבה. האקטואר נדרש לאזן לא רק נכסים קיימים, אלא גם נכסים עתידיים, כגון פנסיות, או נכסים שהשווי שלהם אינו ידוע כגון עסק, מניות או אופציות.

מספר דברים שחשוב שתדעו לפני התחלת התהליך 

לעיתים יכולה להתבצע חלוקת רכוש לא שוויונית

לפי החוק אם אחד מבני הזוג מבקש, תבדק חלוקת הרכוש השיוויני. במצב כזה יכול בית המשפט לבדוק ולקבוע שנכס אחד או יותר לא נכנסים לסיכום הכללי. כאן נמדדת חשיבותו של עורך דין חכם שיודע כיצד להשתמש בסעיף זה בחוק על מנת להגן על הרכוש שלכם. לסיכום, חלוקת רכוש הינה אחד הצדדים הקשים והמורכבים ביותר בתהליך הגירושין. בחרו בעורך דין ממולח, חכם ורגיש שיוכל ללוות אתכם לאורך כל התהליך ויוודא שתקבלו את ההסכם הכי הוגן.

חלוקת רכוש בגירושין איך להגן על הנכסים שלך

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו