הכיסויים שמכסה ביטוח מבנה משותף

ביטוח מבנה משותף הוא ביטוח שהמודעות אליו עולה לאחרונה יותר ויותר. הפעם החלטנו לרכז כאן את הכיסויים הכלולים בביטוח זה. אם אתם גרים בבניין דירות משותף, כדאי שתכירו את הביטוח המשותף שיחסוך ממכם תשלומים יקרים. אז בואו נתחיל.

 

מה זה ביטוח מבנה משותף?

מדובר בביטוח הנותן מענה למקרים בהם מבנה הבניין נפגע. הכיסוי הביטוחי ניתן לחללים המשותפים בבניין הנמצאים בחסות כל הדיירים. הרי אם קורה משהו למבנה, הדיירים הם אלו שנדרשים לשלם את מחיר התיקון. אם המעלית היא זו שנשברה לדוגמא, כל הדיירים משלמים את עלות התיקון ומדובר בעלויות גבוהות.

במקום לשלם עלויות גבוהות, רוכשים ביטוח מבנה, כמובן לאחר שמבררים מה מכסה ביטוח המבנה משותף ומוודאים שהוא כולל את הכיסויים הנדרשים לכם. וכך נהנים ממעטפת ביטוחית יעילה. חברת הביטוח היא זו שמלמת את עלות התיקונים והמבוטח נהנה מהמשך שגרה.

ביטוח מבנה

אילו כיסויים ביטוח משותף כולל?

חשוב לציין הכיסוי הביטוחי עשוי להשתנות מחברת ביטוח אחת לשניה. כך שיש את המרכיבים העיקריים ומעבר לכך, תוכלו להרחיב ולרכוש כתבי שירות כמו כל הרחבת ביטוח אחר.

הכיסוי הביטוחי ניתן למבנה עצמו. זה אומר שיש כיסוי הביטוחי רק לנזקים שנגרמו לקירות, תקרה, מערכות צנרת, מערכות אזעקה, ריצוף, מעקה וכל מה שמחובר למבנה עצמו. אין כיסוי ביטוחי על תכולת המבנה. כדי להנות מביטוח תכולה יש לרכוש ביטוח זה בנוסף.

נזקים שנגרמים למבנה עצמו ונגרמו כתוצאה מנזקים שונים המוכרים בתקנון החברה המבטחת. חשוב לזכור כי לכל חברת ביטוח תנאים אחרים. ריכזנו כאן את הכיסויים הנפוצים:

  • נזקי אש
  • נזקי מים
  • רעידת אדמה
  • שוד וגניבה
  • פיצוצי גז
  • התנגשות כלי רכב / טיס
  • אסונות טבע
  • אירועי טרור

שימו לב, לא על כל הכיסויים האלו תקבלו מענה במסגרת הביטוח ויש צורך להרחיב את הביטוח כדי להנות מכיסויים מסויימים. הביטוח לדוגמא לא יכלול בדרך כלל כיסוי מנזקי טרור עליהם מס רכוש משלם בדרך כלל. ניתן להרחיב את הפוליסה ולהתמגן גם מפני נזק כזה כמו שציינו כאן.

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה משותף צד ג'

הכיסוי העיקרי שכדאי שתכירו הוא ביטוח צד ג'. הוא מבטח את הדיירים מפני תביעות שהם עלולים לקבל בגין פגיעות שהתרחשו מהמבנה המשותף שבבעלותם. הרי אדם שהחליק במדרגות הבניין רשאי לתבוע את דייריו וכך, הם עלולים למצוא את עצמם נאלצים לשלם סכומים גבוהים. ביטוח זה חוסך את הצורך בתשלומים אלו.

 

לסיכום

ביטוח מבנה משותף הוא ביטוח חשוב שכדאי להכיר. הוא כולל מגוון כיסויים כפי שציינו כאן. על כל אחד לבדוק את הרכב הביטוח שלו לפני הרכישה. ההמלצה היא לערוך השוואת ביטוחים למציאת הביטוח המתאים ביותר לצורך הקיים. תמיד ניתן להיעזר לצורך כך בסוכן ביטוח מקצועי ומנוסה. המון הצלחה.

ביטוח מבנה

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו