האם האגודה לתרבות הדיור יכולה להוזיל לכם בביטוח

לא כולם יודעים אך ניתן להצטרף כחברים באגודה למען תרבות הדיור ותמורה לחברות להנות משקט נפשי בקשר לבניין המשותף בו הם גרים. כאן הרחבנו לכם מידע על האגודה לתרבות הדיור ועל הביטוח בניין משותף. כי יש דברים שכדאי להתמגן מפניהם.

 

מי היא האגודה לתרבות הדיור?

מדובר באגודה שקמה לטובת אנשים הגרים בבניין משותף. מהאגודה ניתן לקבל סיוע משפטי כאשר מתעוררת בעיה משפטית ואחד החברים באגודה נתבע. האגודה נוסדה בשנת 1964 על ידי משרד הבינוי והשיכון והיא מפוקחת על ידי רשות החברות הממשלתית. כדי להיות חברים באגודה יהיה עליכם לשלם דמי חברות, אך כחברים, תוכלו לקבל מגוון שירותים. האגודה גם מסבירה לחברי ועד הבית החברים בה את תפקידם], ,חובם וזכויותיהם בתור מייצגי הדיירים. ביטוח ועד בית הוא לא ביטוח הכלול בחברות לאגודה ומי שמעוניין לבטח את עצמו מפני נזקים העלולים להתרחש למבנה המשותף, פונה לרכוש ביטוח כזה.

יש חברות ביטוח שיש להם הסכם עם האגודה וכך חברי האגודה יכולים לקבל הנחה במחיר הביטוח. אתם פשוט יכולים לשאול את חברת הביטוח עצמו למחיר הביטוח ולבדוק אם המחיר הוא זהה גם לחברי האגודה. יחד עם זאת, חשוב לציין כי החברות באגודה לא בהכרח מבטיחה שמחיר הביטוח יהיה זול. כל פעם מחדש, מומלץ לערוך השוואת ביטוחים למציאת הביטוח המשתלם ביותר. ואולי תופתעו, אבל זה לא חייב להיות דווקא ביטוח מבנה משותף האגודה לתרבות הדיור.

איגוד ביטוח מבנים

 מה כולל ביטוח בניין משותף?

ביטוח בניין משותף הוא ביטוח הכולל מגוון כיסויים ביטוחיים, בהתאם לצורך הדיירים. על פי רוב, ביטוח כזה יכלול 3 כיסויים עיקריים.  ביטוח מבנה, ביטוח צד ג' וביטוח מעבידים.

 

ביטוח מבנה –

מעניק כיסוי ביטוחי למבנה המשותף. זה יכול להיות רק על השטחים המשותפים לכלל הדיירים או גם על דירות הדיירים ובכך הם לא צריכים לרכוש ביטוח דירה לביתם. ביטוח זה מעניק להם כיסוי מפני נזקים העלולים להתרחש למבנה שלהם.

 

ביטוח צד ג' –

מבטח את הדיירים מפני תביעה שעלולים לקבל בגין פגיעה שהתרחשה מהמבנה המשותף לאדם אחר. במקרה כזה חברת הביטוח תכסה את עלויות הנזק, הוצאות משפטיות ועלויות הפיצויים הנדרשים.

איגוד ביטוח מבנים

ביטוח מעסיקים –

הדיירים נחשבים על פי חוק למעסיקים של נותני השירות בבניין – המנקה והגנן. כך, כאשר עובד נפגע, הוא רשאי לתבוע פיצויים ממעסיקו, וכדי להגן על עצמו, המעסיק רוכש ביטוח מעבידים כפי דרישת החוק.

 

הגנה מפני תביעת שיבוב

חשוב לוודא שהביטוח כולל כיסוי המגן על הדיירים מפני תביעת שיבוב. מדובר בתביעה אותה חברת הביטוח מקבלת, היא משלמת את הפיצויים הנדרשים, אך מיד לאחר מכן היא פותחת בחקירה למציאת האשם באירוע וכך, כאשר היא מגלה את האדם האשם, היא מפנה אליו את הדרישה לתשלום הפיצויים.

איגוד ביטוח מבנים

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו