6 שאלות שחשוב שתשאלו לגבי ביטוח הבית המשותף

לאחרונה יותר ויותר דיירי בניינים משותפים מודעים לחשיבות רכישת ביטוח בית משותף. לצד המודעות העולה, גם השאלות בעניין מתרבות. ניסינו להביא לכאן מדגם מיצג של השאלות בתקווה שהיריעה הקצרה תספיק. אז בואו נתחיל.

 

מה זה ביטוח בית משותף?

מדובר בביטוח הכולל מגוון כיסויים המעניקים לדיירי בניין משותף הגנה מפני נזקים:

  • ביטוח מבנה הבניין – אם הבניין ניזוק כתוצאה מגורמים שונים המופיעים בתקנון הפוליסה כמו רעידת אדמה, שריפה, פיצוץ גז, תאונה ועוד.
  • ביטוח צד ג' – מכסה מקרה בו אדם נפגע מהרכוש המשותף בין ברכוש בין בנפש.
  • ביטוח חבות עובדים – דיירי הבניין הם המעסיקים של המנקה והגנן וכדי להגן על עצמם מפני תביעות ביטוח זה הוא קריטי. אף דייר לא מעוניין למצוא את עצמו נדרש לשלם פיצויים למנקה אם היא החליקה במהלך עבודתה…
  • ביטוח חבות אישית – חברי ועד הבית חשופים יותר מכולם לקבל תביעות אישיות בגין תפקידם. ביטוח חבות אישית לחברי ועד הבית מעניק להם הגנה מפני תביעות כאלו. חברת הביטוח תממן את העלויות המשפטיות במקרה כזה.

מה זה ביטוח בית משותף

האם גם בניינים חדשים צריכים ביטוח כזה?

כדאי לדעת כי ביטוח מבנה לא מיועד למימון עלויות תיקון בלאי טבעי. הוא אף לא מכסה עלויות אלו. כך שאין קשר למצב הבניין. גם בניין חדש חשוף לסכנה כמו שריפה, פיצוץ צנרת ועוד. סיכונים קיימים גם בבניין חדש וגם בבניין ישן. בבניין חדש הנזק עוד עלול לגבות מחיר יקר יותר ולכן קריטי לרכוש ביטוח.

האם גם בניינים חדשים צריכים ביטוח כזה

האם ניתן לתבוע את הביטוח אם נגרם נזק לרכוש המשותף בגלל דייר מסוים?

דירה פרטית שגרמה לנזק לרכוש המשותף של דיירי הבניין אמורה לשאת בהוצאות. במקרה של שריפה שפרצה באחת הדירות אך היא גרמה נזק רב לחדר המדרגות, בעל הדירה הוא זה שאמור לשאת בהוצאות השיפוץ של הבניין…

במקרה שיש ביטוח מבנה משותף ניתן לתבוע את חברת הביטוח בתשלום הביטוח. לפני רכישת הביטוח וודאו שהביטוח כולל הגנה מפני תביעות שיבוב בכדי להגן על עצמכם. ניתן לתבוע גם את ביטוח צד ג' של בעל הדירה, הבעיה היא שלא לכל דייר יש ביטוח כזה וגם כאשר יש, ישנה תקרה למימוש ביטוח זה, ובלא מעט מקרים, הסכום לא מספיק לשיפוץ הנדרש.

 

מה משפיע על מחיר הביטוח?

מחיר הביטוח מושפע מגודל המרחב המשותף, מספר הדיירים, רכיבי הכיסוי הכלולים בפוליסה ועוד.

 

מי אמור לשלם את עלות הביטוח?

עלות ביטוח בית משותף אמורה להתחלק בין כל דיירי הבניין. גם אם במסגרת הביטוח נרכש כיסוי המעניק הגנה לחברי הועד, עדיין אין שום סיבה שדיירי הבניין לא ישאו בעלויות ההגנה של המייצגים אותם… גם אם יש שכן המסרב לרכוש את הביטוח, עדיין ניתן לרכוש את הביטוח.

6 שאלות שחשוב שתשאלו לגבי ביטוח הבית המשותף

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו