בדיקת ביטוחים להוזלת עלויות

על פי נתוני משרד האוצר מעל חמישים אחוז מהאוכלוסייה לא יודעת מה קורה עם תיק הביטוחים שלה. יש אנשים שרק לאחר שחוו נזק נפנו לחפש אחר הביטוחים הקיימים על שמם ונדהמו לגלות כי הביטוח שחשבו שיש ברשותם, לא תקף זה מכבר… כדי למנוע מצב של חוסר ביטוח או מצב בו משלמים מחיר יקר על ביטוח שניתן להשיג במחיר זול יותר, חובה לבצע בדיקת ביטוחים שגרתית אחת לשנתיים וחצי לכל הפחות. 

 

איך מבצעים בדיקת ביטוחים?

כל אחד יכול לבצע בדיקה כזו באמצעות כניסה לאתר הר הביטוח הממשלתי וכך לאתר את הביטוחים הקיימים על שמו. לאחר קבלת הרשימה יש למפות אותה ולבדוק שורה אחר שורה מה משמעות כל ביטוח. כאן חשוב לערוך השוואת מחירים ולבדוק מה הביטוח כולל והאם ניתן להשיג ביטוח זהה במחיר נמוך יותר.

יש מקרים בהם מבוטחים משלמים על הרחבות ביטוח שכבר לא רלוונטיות עבורם. זה יכול להיות ביטוח מבנה על מבנה שכבר לא נמצא בבעלות המבוטח… חבל! כדי למנוע מצבים שכאלו, בדיקת ביטוחים היא קריטית. מי שאוהב לעשות עבודה יסודית ומקיפה, פונה לסוכן ביטוח לצורך עריכת בדיקת ביטוחים מקצועית ומקיפה.

 

איך בדיקת ביטוחים מוזילה את מחיר הביטוח?

ענף הביטוח חווה שינויים כמו כל ענף אחר במשק. כך ביטוחים שבעבר נמכרו במחיר מסוים ניתנים כיום במחיר שונה. חברות הביטוח מנסות למשוך אליהן כמה שיותר לקוחות ובגלל התחרות הענפה הן גם מוזילות את מחירי הביטוח, משלבות הרחבות במחיר הביטוח ועורכות שינויים המתאפשרים על פי חוק. מי שנהנה מכל הסיפור הזה אלו דווקא המבוטחים שצריכים להכיר את השוק ולנהל משא ומתן להוזלת מחיר הביטוח.

 

בדיקת ביטוחים יעילה תוביל לביצוע שינויים

פעמים רבות לאחר בדיקת ביטוחים מגלים כי תיק הביטוחים הוא לא יעיל ויש לערוך בו שינויים שעשויים להפוך ת התיק הביטוחי לכדאי יותר עבור המבוטח. זה יכול להיות מגוון סיבות:

 

כפל ביטוחי

לא מעט מבוטחים משלמים על ביטוחים זהים. מצב זה מכונה בשפה המקצועית "כפל ביטוחי". המבוטח מבוטח באותו ביטוח מספר פעמים. יחד עם זאת, במקרה של מימוש הביטוח הוא לא מקבל סכום גבוה יותר של פיצוי, להפך, חברות הביטוח השונות מתחלקות ביניהן בסכום הביטוח שעליהן לשלם… לאחר איתור כפל ביטוחי ניתן לבטל את הביטוחים הפחות משתלמים ובכך להוזיל את מחיר הביטוחים.

 

ביטול ביטוחים יקרים ולא משתלמים

יש מי שמשלם על הביטוחים שלו מבלי לדעת מה הם כוללים. כך אנשים מוצאים את עצמם משלמים מחיר יקר על ביטוח שניתן להשיג אותו במחיר נמוך יותר בתנאים הקיימים היום. כדי לערוך השוואה נכונה ויעילה יש צורך בהיכרות בסיסית לפחות בתחום. זו הסיבה בשלה מרבית המבוטחים פונים לסוכן ביטוח לצורך ביצוע הבדיקה.

ביטוחים

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו